با حضور مسئولان محلی:
توسط: لوار ما
تاریخ: جولای 28, 2018 زمان انتشار: 9:27 ب.ظ کد خبر: 2639

نخستین کانون سلامت محله جنوب کرمان در جیرفت تشکیل شد/ تصاویر

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی لوار، نخستین کانون سلامت محله جنوب کرمان در جیرفت با حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،معتمدین محله، دکتر منصور نعمتی بخشدار مرکزی جیرفت، رابطین بهداشتی و … تشکیل شد.
دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این مراسم اظهار داشت: ما این نظام را راحت به دست نیاورده ایم، مردم ما همواره در همه زمینه های پای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و در این مسیر سختی های بسیاری را تحمل کردند و از جان عزیزانشان گذشتند و هرگز از مسیر انقلاب خارج نشدند.
وی با بیان اینکه امروز دشمن به گمان خود با ایجاد ممشکلات اقتصادیبرای کشور به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود و سست کردن پایه های نظام است که با مشارکت و حمایتهای مردم هرگز این خواب محقق نمی شود، افزود: حوزه سلامت از جمله مواردی است که مشارکت مردم در آن نقش مهمی در پیشبرد اهداف این حوزه دارد با توجه به نتیجه بخش بودن و توفیق داشتن تمام عرصه هایی که مردم در آن مشارکت داشته اند در عرصه سلامت به دنبال جلب مشارکت مردم در نهاینه کردن سلامت در همه‌ ابعاد آن هستیم.


دکتر مکارم تصریح کرد: کانونهای سلامت محله بر مبنای سیاستهای کلی نظام که تأکید بر مشارکت ساختارمند فرد، خانواده و جامعه در تأمین و ارتقا سلامت دارند، تشکیل میشود و کار شناسایی و بررسی مشکلات مربوط به سلامت هر محله را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به جلب مشارکت مردم در اجتماعی کردن سلامت به عنوان هدف اصلی راه اندازی این کانونها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین پایگاه‌هایی که می‌تواند زمینه این مشارکت را فراهم کند، مساجد هستند که مناسب ‌ترین پایگاه‌های شکل ‌دهی کانون‌ های سلامت و ترویج سبک زندگی سالم در محلات به شمار میروند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه امروز نخستین کانون سلامت محله حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مسجد حضرت رقیه(س) جیرفت تشکیل می شود، عنوان داشت: این کانونها هم اکنون در سایر شهرستانهای جنوب کرمان در حال راه اندازی هستند که در ابتدای کار حداقل در هر شهرستان ۵ کانون سلامت محله راه اندازی می شود تا در صورت بروز مشکل سلامتی موارد از طریق این کانونها به مسئولان منتقل شود.