توسط: لوار ما
تاریخ: نوامبر 10, 2022 زمان انتشار: 9:16 ب.ظ کد خبر: 13379

کشت گیاهان دارویی در سطح بیش از ۱۲ هزار هکتار از مراتع جنوب کرمان

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری جنوب کرمان از اجرای طرح احیا، اصلاح و توسعه گیاهان دارویی در سطح ۱۲ هزارو ۳۳۴ هکتار از مراتع جنوب کرمان با مشارکت مردمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لوار ما، حمزه احمدی با اعلام اینکه این طرح به شیوه کپه کاری، بذرپاشی و بذرکاری در حال اجرایی شدن است، افزود: با آغاز بارش‌های پاییزی کاشت گیاهان دارویی، صنعتی و خوراکی شامل آنغوزه، وشاء و آویشن در سطح بیش از ۱۲ هزار هکتار از مراتع جنوب کرمان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح کشت، احیا، اصلاح و توسعه گیاهان دارویی با مشارکت مرتع‌داران، تشکلهای مردم نهاد، جوامع محلی، بهره برداران و همیاران طبیعت و در قالب طرح‌های مرتع‌داری در راستای اقتصادی کردن مراتع و بهبود معیشت بهره‌برداران و جوامع محلی اجرا می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه طرح کشت گیاهان دارویی در مراتع جنوب کرمان از ۳ سال گذشته آغاز شده است افزود: تاکنون بیش از ۲۰ هزار هکتار از مراتع جنوب کرمان زیر کشت گیاهان دارویی و صنعتی رفته است و تاکنون از اراضی زیرکشت وشا، آنغوزه و آویشن محصول برداشت شده است که با توجه به درآمدزایی خوب این محصولات علاوه بر ایجاد اشتغال موجب کاهش فشار چرای دام در مراتع شده است.

وی با اعلام اینکه با مشارکت مردمی در شهرستان های جیرفت، فاریاب، قلعه گنج و منوجان بیشترین بذرکاری و بذر پاشی انجام می شود گفت: بذر پاشی از اواسط پاییز سال جاری شروع وتا پایان بهمن ماه ادامه دارد.