توسط: لوار ما
تاریخ: مارس 8, 2023 زمان انتشار: 1:37 ب.ظ کد خبر: 14483

کشف انبار احتکار مواد غذایی به ارزش بیش از ۲ میلیارد ریال در جیرفت

یک انبار احتکار مواد غذایی و خوراکی که ثبت سامانه جامع انبار‌ها نبود توسط بازرسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لوار ما، محمدعلی توکلی با بیان اینکه سامانه جامع انبار‌ها برای ثبت انبار‌های مختلف ایجاد شده است، گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با هر انباری که ثبت این سامانه نشده باشد طبق قانون رفتار خواهد کرد.

وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، از یک سو در شرایط کنونی که کشور با تحریم‌های ظالمانه‌ای مواجه است و سوی دیگر با نزدیک شدن به عید نوروز و ماه مبارک رمضان و با هدف جلوگیری از احتکار اجناس، به صورت مداوم در حال رصد انبار‌های مختلفی در جنوب کرمان است.

توکلی گفت: بازرسان این اداره کل، در بازرسی‌های خود یک انبار احتکار مواد غذایی را در شهرستان جیرفت که متصدی آن از ثبت این انبار، در سامانه جامع انبار‌ها خودداری کرده بود؛ کشف نمودند.

وی در ادامه بیان کرد: ارزش کالا‌های کشف شده در این انبار ۲ میلیارد و ۶۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است که پرونده پس از تشکیل و برای طی مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، با بیان اینکه همه متصدیان و فروشندگان، باید انبار کالای خود را در سامانه جامع انبار‌ها ثبت نمایند، تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف مانند وجود انبار‌های مشکوک، گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و… مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ خبر دهند تا مورد بررسی قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران جوان