با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان :
توسط: لوار ما
تاریخ: سپتامبر 4, 2023 زمان انتشار: 8:48 ق.ظ کد خبر: 16734

نخستین مرکز گذری کاهش آسیب در شهرستان نرماشیر آغاز به کار کرد

نخستین مرکز گذری کاهش آسیب در شهرستان نرماشیر طی سفر یکروزه مدیر کل بهزیستی استان کرمان و با حضور روسای اداره های بهزیستی نرماشیر ، بم وریگان ، کارشناسان تخصصی وجمعی از مسئولین محلی افتتاح وآغاز به کارکرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی لوار ما، الهام خواجه نظامی رییس بهزیستی نرماشیر در آیین افتتاح این مرکز عنوان داشت : در این مرکز وسایل بهداشتی، پذیرایی میان وعده، خدمات مشاوره روانشناسی و کلاس‌های آموزشی در راستای پیشگیری از کاهش وگسترش آسیبهای بیماری اعتیاد به این افراد ارائه می‌شود.
وی در ادامه بیان کرد: ارجاع به مراکز درمانی، انجام مصاحبه‌های انگیزشی و توزیع یک وعده غذای گرم از دیگر خدمات در این مراکز است.
رییس بهزیستی نرماشیر افزود: هم‌اکنون یک مرکز ترک اعتیاد در شهرستان با مجوز بهزیستی در حوزه درمان بیماران معتاد فعال است که مرکز گذری کاهش آسیب یکی از طرح‌ها و اقدامات حوزه پیشگیری و کاهش مصرف مواد مخدر است که مبارزه مستقیم با پیامدهای مصرف مواد مخدر را هدف قرار داده است و در کنار خدمات گسترده ، این مرکز پیشگیری از گسترش عفونت‌های‌ خطرناک چون انواع هپاتیت، ایدز، سل، بهبود زخم‌های عمیق و عفونی ناشی از مصرف مواد مخدر در میان معتادان را نیز در دستور کار دارد .